1998

Archiprix

TOUR
<tour>

Highway Pleasures - Martijn Honselaar

Highway Pleasures sluit aan bij de hedendaagse snelwegcultuur die in de afgelopen decennia ontstond. Een cultuur waarvan de invloed met de dag sluipenderwijs groeit.

Een cultuur die zich ruimtelijk manifesteert in de vorm van gigantische reclamezuilen, nietszeggende dozen, brain-parken en een Disneyficatie van het landschap. Maar ook een cultuur van een enorme hoeveelheid consumenten op zoek naar producten än vermaak. Funshoppers die via geasfalteerde slagaders hun heil vinden in de shopping mall.

Highway Pleasures reduceert de afstand tussen de suburb, de woonplaats van vele funshoppers, en de shopping mall tot zeven meter. Hierbij verdwijnt de shopping mall onder de grond. Daarop bevindt zich een gigantische parkeergelegenheid. Een woongebied vormt tenslotte de bovenste laag van de sandwich. Autocultuur, identiteit en architectuur ontmoeten elkaar op een anonieme plek naast de snelweg. Let the show begin.

Opleiding: TU Eindhoven
Mentoren: Bert Dirrix, Lex Kerssemakers & Pieter Jan Gijsberts
Studierichting: architectuur

<tour>