Nederlands English

INSTELLINGEN

Academie van Bouwkunst Amsterdam
Academie van Bouwkunst Arnhem
Technische Universiteit Delft: faculteit Bouwkunde
Technische Universiteit Eindhoven: faculteit Bouwkunde
Academie van Bouwkunst Groningen
Academie van Bouwkunst Maastricht
Rotterdamse Academie van Bouwkunst
Fontys Academie voor Architectuur en Stedebouw, Tilburg
Wageningen Universiteit en Researchcentrum, landschapsarchitectuur

STUDIERICHTINGEN

A = Architectuur
S = Stedenbouw
L = Landschapsarchitectuur


Academie van Bouwkunst Amsterdam
Waterlooplein 211 / 1011 PG / Amsterdam / Netherlands
www.ahk.nl/bouwkunst/ / info@bwk.akh.nl

: Stromende Kracht - Mirte van Laarhoven
: Dutzendteich - Brigitta van Weeren
: Home of Legends - Dafne Wiegers
: Over muren en andere vrijheden - Annette Bos
: Het huis van de Stad - Ramon Scharff
: Nieuw Leven voor de Dood - Michael van Bergen
: Marcy Houses - Hans Maarten Wikkerink
: Voor altijd op reis - Sweder Spanjer
: Pairi Dæza - Milad Pallesh
: Tweede Natuur - Hannah Schubert
: Common Ground Belfast - Gert-Jan Wisse
: Re.Claim - Yuka Yoshida
: Bestemming Sloterdijk - Iris Wijn
: Aarden - Bart van der Salm
: Een Voorkant voor de Achterkant - Ivar van der Zwan
: Bayt - Abdessamed Azarfane
: De landtong herontdekt - Adriaan Aarnoudse
: Omgevingsarticulaties - Anne Dessing
: Zoutkristallen - Marit Janse
: De noodzaak van ruïnes - Claire Laeremans
: Pas-de-deux - Tara Steenvoorden
: Reversed Boogie Woogie - Donna van Milligen Bielke
: Zutritt Verboten - Ricky Rijkenberg
: Sous le Sable - Anna Allis
: 1 Villa voor 3 Weduwen - Pieter de Bruyn Kops
: Space in Four Parts - Kim Verhoeven
: Hometown Glory - Herman Zonderland
: De kartuize van Tubbergen - Ard Hoksbergen
: Tempelhof - Jan Martijn Eekhof
: Kindernachtverblijf - Thomas van Nus
: Deventer Reloaded - Gregor van Lit
: The school - Anna Borisova
: Thermen Westpoort - Jeroen Atteveld
: Dynamisch wonen in veranderlijk landschap - Eline Keus
: Tijdelijk verblijf op de Neeltje Jans - Wouter de Haas
: De verborgen stad - Marijke Bruinsma
: Het openbare zwembad - Lisette Plouvier
: De Resonator - Derk van der Velden
: Uitgemergeld - Dingeman Deijs
: Urban Wrinkle - Jan Maas
: Voorbij de Green Line - Gert Breugem
: Aan Hoger Wal - Paul van Hoek
: Bridging the disconnections - Uri Gilad
: Kristal, ontwerp voor een leerwerkplaats - Thorsten Lang
: De Nieuwe Brabantse Waterlinie - Froukje Nauta
: Boerengoed! - Ivonne de Nood
: SmART, Sarajevo Museum Of Art - Saša Rađenović
: Het bouwwerk van de Tekton - Jochem Heijmans
: Geschiedenis van een groot huis - Bas van Vlaenderen
: The house of glass was suddenly all solid walls - Anne Holtrop
: de Razende Bol - Lieneke van Campen
: Stadion Almere - Erik de Vries
: Islamitische Begraafplaats Amsterdam - Furkan Köse
: Hoge Raad der Nederlanden - Ronny van Bakel
: Instituut voor Menselijke Voortplanting - Peer Glandorff
: Memorial Library Lower Manhattan - Pim van Oppenraaij

ArtEZ Academie van Bouwkunst
Onderlangs 9 / 6812 CE / Arnhem / Netherlands
www.artez.nl/architectuur / academievanbouwkunst@artez.nl

: Dynamische stad Slotermeer - Youri Vijzelman
: Hommage au Borinage - Giel Sengers
: Podia voor podiumvrees - Chris Burghouts
: Monument voor Charles‐Axel Guillaumot - Gerald Mulder
: Asulon 51°22’03.47"N6°10’00.69"O - Louis Toebosch
: Sharia - Johan van Ee
: Mooder Maas - Daniëlle Bakkes
: Pro-these voor de Toekomst - Kor Zijnstra
: Fuga, een harmonische inversie - Paul Verhoeven
: Les Archives de la Planète - Marko Matic
: Tweede jeugd - Hayke Zweede
: Ambassade voor Lhasa, Tibet - Judith Engbers-Lansink
: De zolder van Duitsland - Seth de Rooij
: Wonen in Waterland - Ab Hans

Technische Universiteit Delft - Faculteit Bouwkunde
Postbus 5 / 2600 AA / Delft / Netherlands
www.bk.tudelft.nl/ / I.G.Pit@tudelft.nl

: Alamar’s Material Warehouse - W Verhoeven
: The Bank of England - Loed Stolte
: Crafting the Disused - Frederice Koch
: Re-claim Silesia - Zuzanna Mielczarek
: Reconciling Post-Industrial Townscapes - Floor Hoogenboezem
: Rehabilitating China’s Crumbling High-Rises - Anne van Stijn
: Rhizome - Arianna Fornasiero, Paolo Turconi
: Unfamiliar Territory - Barbara Prezelj
: Void Capital - The City of Perpetual Modernity - Iason Stathatos
: A Bigger Wall - Andrea Migotto
: The Isolated Landscape and the Manmade - Aidan Conway
: Ivalo River Sandbanks - Laura Langridge
: Subtractive Affinities - Dirk van der Meij
: Design & Build: From Landscape to Roofscape - Ellen Rouwendal, Laura Strähle
: A home for the displaced - Anneloes de Koff
: Cooperative Commons - Yoana Yordanova, Valentina Bençic
: Frame-of-frames - Maria Alexandrescu
: All for one or one for all? - Shea McGibbon
: Vale todo - Matteo Schiavone, Jonathan Lazar
: Kintsugi, de olifant en de blinden - Titus Lammertse
: Versatile London - Ekaterina Andrusenko
: Mining Istanbul - Francesco Apostoli
: Less Space, More Place! - Bas Hoevenaars
: The Creditor and The Debtor - Grace Roxane van Hoof
: The Refugee City - Twana Gul
: Het private huis & het collectieve thuis - Warner van Haaren
: Holarchy - Jules Gallissian
: Chain housing : living in transition - Junwoo Lee
: Armamentarium Delft - Katerina Krommyda
: Space of ambiguity: towards evanescence - Guillaume Guerrier
: Hollandsche Schouwburg - Maarten van Kesteren
: (Re)claimed Land - Francesca Rizzetto
: Amsterdam Zuid Station - Matteo Meschiari
: Temporary bamboo stadium - Chen Shen
: Athens, city of crossroads - Dimitrios Sotiropoulos
: Inhabiting Zero Wasted Space - Stavros Gargaretas
: Study Centres for Amsterdam - Tjerk de Boer
: Sediment of a Fragmented Landscape - Anvina Devi Canakiah
: Recording and Projecting Architecture - Filippo Maria Doria
: The resilient river - David Klinkhamer
: Moerwijk Hofjes - Oriana Kraemer
: Responsive Suburbia - Dominika Linowska
: Integrating Informality - Rohan Varma
: Muiderpoort Station Renewed - Hyeonsu Yang
: ECOnnect - Pieter Stoutjesdijk
: Urban Pixels - Bas Barendse
: Ecologisch-productieve infrastructuren - Noémie Benoit
: Towards an Open Delta - Nathan den Besten
: Met de tijd gebouwd - Marius Grootveld
: Living In-Between - Gerwin Heidemann
: EU Parliament, Brussels - Timur Karimullin
: The Wall - Jasper Nijveldt
: Acoustics by Additive Manufacturing - Foteini Setaki
: Material Bank - Dalia Zakaite
: Proposition for the United Nations Environmental Council - Ivan Cremer
: Gare du Mundaneum - Andreas Lambrinos
: City Port Bridge Rotterdam - Joëll Thepen
: De Waterdragers - Ruth Lanting
: A Flemish House of Culture - Jille Koop
: Een Hart voor Deurne - Michiel van der Loos
: Warsaw Cultural Centre - Krzysztof Gornicki
: Oslo Aquarium - Silvia Roxana Palfi
: Integrating the informal - Hanne van den Berg
: Space of the Voids - Negar Sanaan Bensi
: De Brakke Grond - Mark Smyth
: [DIS]CONTINUITY: interventions of historical Rotterdam - Philip Mannaerts, Jue Qiu, Teera Dhanamun
: Flexible living in Tacheles - Douwe Kelderman, Yannis Tsoukalas
: The Heijplaat Science Center - Marko Koops
: De metamorfose van de Coolsingel - Lieke van Hooijdonk, Lilith van Assem, Elsbeth Ronner
: MIM - Roj Kanjanapanyakom
: Public Villa - Thomas Boerendonk
: The Sublime Light and the Heterotopia - Robert Wierenga
: A Gradual Transition - Jasper Spigt
: Music City - Sebastiaan Jansen
: Netwerk - Elza Heemskerk
: Paradise Regained - Ilmar Hurkxkens
: Passages of Time - Carolien Schippers
: Sendero de Chile - Carlos Andrés Castillo Cortés
: Smallness - Qili Yang
: Speling - Sandra Schijf
: A Sustainable Business Hub - Sofía Cárdenas
: Spaces, Poetics and Voids - Simone Pizzagalli
: Buidling Farm - Janita Han
: Cité Noord - Björn Fries
: Duurzame, zelfredzame en betaalbare huisvesting - Linda Buijsman
: A New Breed of Building - Tim Vermeend
: A Place for Movement and Performance - Sanne Blom
: School in Amsterdam - Dawid Strebicki
: Sportcomplex Scheveningen - Jos van Heerde
: Transportation Hub - Ke Zou
: Bouwen met een schaarste aan materialen - Wouter Perry
: De moskee als schatkamer en publiek thuis - Armand Bos
: Museum of Writings, Berlin - Xiao-Wei Chiu
: Netwerk interventies - Pascal Cornips, Marijn Boterman, Thomas-Luuk Borest
: Place: Production of Event - Kazuhiko Yazaki
: Poliphili in de uiterwaard - Ruud Smeelen
: Postscripts on Dutch Secondary Education - Tanner Merkeley
: Powerflood - Shany Barat, Gary Freedman
: Sport- en Congrescentrum Kleinpolderplein - Owen Slootweg
: Maja Turg: een markt voor Tallinn - Max Rink
: Jocks & junkies - Gus van Oppen
: BehaviourLinks: Urban Mode - Christian Friedrich
: Osdorp Rings - Francisco Adão da Fonseca
: Terrain vague, entropy poetry and nothingness - Francesco Marullo
: Towards an Archipelago City - Lionel Leow
: Interior Garden - Willemien Bosch
: Agora in Rotterdam - Paul Angelier
: Inhoudsopgave NL - Renske Appel, Saskia Oranje
: Bedankt voor de bloemen - Boris Hocks
: Image and Self-image of São Paulo - Sander Troost
: Moving Tussenmeer - Sanne van den Breemer
: The new, New Waldorf Astoria - Paul Schrijen, Joost Körver
: Schiphol Courtyard - Olivier van den Hoven
: Unfolding Enclave - Beata Labuhn
: De Waalhaven en de Renaissance van Zuid - Han Dijk
: Beyond Good and Evil - Ard de Vries
: Het Eilandverhaal - Nynke-Rixt Jukema
: Identity in the Generic city - Sammy Chen
: The inbetween - Annika Hermann
: Muziekcomplex langs de snelweg - Thomas Gillet
: Architectural Obstinacy - Jorrit ten Have, Jeroen Hagendoorn
: Nicosia Media Center - Jasper Tonk
: Villa al-Chaman - Maarten Scheurwater
: Ycoon - Joost Mulders

Technische Universiteit Eindhoven - Faculteit Bouwkunde
P.O. box 513 / 5600 MB / Eindhoven / Netherlands
www.tue.nl/universiteit/faculteiten/bouwkunde/ / arch@bwk.tue.nl

: La Casa Urbana - Max van der Westerlaken
: In Antwoord op Versailles - Jesper Baltussen
: MuSeu - Caterina Corsi
: Het Raumplan Theater - Kapilan Chandranesan
: Het spel van de architectonische grammatica - Leonie van Buuren
: De Steenfabriek, een deconstructie - Steffie de Gaetano
: Patchwork - Manon Deijkers
: Drawing on spatial and social experience - Moniek Kamphuis
: Torino Rinata - Bram van Kaathoven
: Upcycling Ruins - Kyoung-Ho Choi
: Stacked Dutch - Patrick van Dodewaard
: Envisioning the Anthropocene - Kornelia Dimitrova
: Een tweede leven voor het Sumatra bouwblok - Jolanda Schobers
: Eindhoven Central Station 2.0 - Guido Litjens
: Dom-ino versus de Grot - Fouad Addou
: Tout est poésie - Femke Stout
: dis-tance - Emilia Serowiec
: mode Cologne - Naomi Even
: Potsdams collectief - Bob L'Herminez
: Samen Spel - Sjoerd Raaijmakers
: Beleefde Ruimte en Architectuur - Floor Frings
: Wat de pot schaft - Niels Groeneveld
: S tot XL - Loes Martens
: Tuinhuizen - Jan Verhagen
: Brick marks the spot - Beerd Gieteling
: De Dans van de Tijd - Jeroen van Aerle
: Delirious Amsterdam - Martijn Schlatmann
: Het stedelijk geheugen van Transvaal en de Schilderswijk - Manoe Ruhé
: Les cours Balteau - Thorsten Schneider
: fabricA - Marrit Winkeler
: Re-institutionalisering: een ode aan de ouderdom - Jolien de Jong
: Tussen 8 en 10 - Ties Linders
: B(erlin)-seite, Blockbuster - Hans Ringenier
: Pushing the Envelope - Peter Popke de Jong
: Urban Tactics - Zineb Seghrouchni
: Hybrid Infrastructures - Rick ten Doeschate, Gert Kwekkeboom, Niels Ponjee, Daniël Venneman
: Architecture with wet feet - Joep van As
: In de huid van Breuer - Erik Moederscheim
: Invloed - Daan Koch
: Kartuizerklooster - Servie Boetzkes
: De Tweeling - Vincent Tuinema
: African Modernism Revisited - Thijs Kieboom, Wilco Meenhorst, Rolf Moors
: Trans~ - Daan Mol
: Urban Incisions - Urban Decisions - Anne Seghers
: M3 - Thijs van Bijsterveldt
: Achter een Masker - Kristiaan Horvers
: Traject Theater Terschelling - Marjolijn Guldemond
: Archief St. A - Jaap Janssen
: Met twee maten - Marijn van de Weijer
: Terrein Fens - Marcel van Dijk
: Vertical Urbanism - Marc Salemink
: Vorsicht! Senioren - Joost van den Brand
: Concrete Poetry - Petra van de Ven
: HHN Low Cost Carrier Terminal - Theo Reitsema
: le pays Bas - Bas van Bolderen
: Thuishaven en Uitvalsbasis - Floris Peeters

Academie van Bouwkunst Groningen
Zuiderkuipen 19 / 9711 HR / Groningen / Netherlands
www.hanze.nl/bouwkunst / avbg@org.hanze.nl

: De school binnenste buiten - Nina Schouwman
: Aantrekkelijke Leegte - Rik Veltman
: Zilt - Klaas Jan Geertsema
: De Wijnerie - Nadia Pechler
: Intense stad. - Ben van der Meer
: Wonen met Zorg - Nelleke Karst
: Transformatie van 'De Toekomst' - Titus Mars
: Nieuw Fries Museum, gebouwd behoud - Pieter Bas Zwaga
: GROOThuis-kleinHUIS - Johan Postema
: Newmek - Willem Boontje, Marc Harmsen
: Onverklaarbaar bewoond - Coen Germeraad, Jeroen Boersma

Academie van Bouwkunst Maastricht
Brusselsestraat 75 / 6211 PC / Maastricht / Netherlands
www.zuyd.nl/studeren/masters/architecture/de-opleiding / abm@zuyd.nl

: De Werkplaats - Jeroen Brosky
: Tour de Curiosité - Nadine Nievergeld
: Thuis in eigen Huis, Identiteit in Flexibiliteit - Ann-Sophie Princen
: Pensioenpaviljoen voor het ABP te Heerlen - Addo Frints
: ArchiDom, defragmentatie van de genius loci - Tatjana de Grood Trajkovska
: De 3 Hazen - Alexander Augustus
: Vorst Nationaal Revisited - Inge Watteeuw
: Hotel De Boot Gemist - Wytske van der Veen
: Refugium - Fleur Muris
: An Urban Montage, crossing familiar strangers - Hein Smedts
: Shadowcity Guillemins - Fred Greve
: The Racket Club - Alex Montiel-Aguilar
: Huis van Culturen - Hilde van Dijk

Rotterdamse Academie van Bouwkunst
Heijplaatstraat 23 / 3089 JB / Rotterdam / Netherlands
www.ravb.nl / info@ravb.nl

: In navolging van het voorafgaande - Maarten de Haas
: Nieuwe Energie Twente - Ben Wegdam
: Stadsklooster Rotterdam, een stedelijke retraite - Jurgen ten Hoeve
: Inclusive Hackney - Barend Mense
: Parkway Drive - Jan Willem Terlouw
: Roseform - Martins Duselis
: Tanah Antara 'Tussenland' - Ruben Sannen
: Art in Context - Katarzyna Nowak
: Huis voor alle zinnen - Femke Feenstra
: Shuangshan Productionscape - Wesley Leeman
: Transitie door de Ruimte - Rick van Vliet
: De Laatste Wandeling - Christianne Schets
: Leerlandschap voor genetisch onderwijs - Eef-Jan Boon
: Met water stad maken - Jens Jorritsma
: De Ideale Gevangenis - Arnold van Ouwerkerk
: Ruimte voor de historische stad - Joost van den Ham
: Living Shell - Dik Houben
: Klimaat als architectonisch instrument - Kasper Zoet
: The Edge Effect - Froukje van de Klundert
: De Versmelting - Ivo Weis
: De Tuinen van Rotterdam - John de Groot
: Archicoustics - Paul Michielsen
: Brick Lane, street of dreams and opportunities - Ellen de Boer
: Het Dijkplateau - Wolbert van Dijk
: Indian Star - little spots for the small ones - Marco de Jong
: Krimp! - Emiel Arends
: museumFABRICk - Lieke Genten
: Give me back my freedom! - Jeroen Zuidgeest
: Mercea Merwede - Rolf Reichardt
: Het Spektakel en de Stad - Joost Kok
: Het Markerpark - Sander Lap
: sov Camplus - Marin Kulas
: Stelling van Amsterdam - Onno van Rieven
: Woonerfgoed - Ivar Branderhorst
: Boerenslimheid - Yvonne Weeber, Sandra Weeber
: Urban Substrate, a public library in Barcelona - Arjan van der Bliek
: Ontspanningsplaats ZENNEZ - Jan Hendrik Bos
: Nieuw Structuralisme aan de Maas - Marco Versluis
: The Other City - Nanne Verbruggen
: Adres bekend - Riëtte Bosch
: In.Gradient - Job Floris

Academie voor Architectuur en Stedenbouw - Tilburg
PO Box 90907 / 5000 GJ / Tilburg / Netherlands
www.fontys.nl/aas/ / aas@fontys.nl

: Ecofield - Joyce Verstijnen
: Grounded - Roel Derkx
: Foreshore - Niek van de Calseijde, Nicky Kouwenberg, Sidney van Well
: Serendipity City - Tom van Tuijn, Jolijn van den Berg
: The Culture of Cycling the Canals - Jasper Vlek
: Life Coasting Village - Renske Aben
: De Stuwwal Leeft - Geert Verschuren
: Serendipity City - Tom van Tuijn, Jolijn van den Berg
: MediaMetro - Lex Hildenbrant
: A Strategy for Post Socialist Mass Housing - Marnix Scholman
: Ziltwijzer: innovatiecampus voor zoutwaterlandbouw - David DeClercq
: De Zeeuwse zoom - Thomas van Wanrooij
: Hotelstad - Marc Melissen
: Nieuw Eetlust - Pieter Leeuw
: Huis van de Blauwe Revolutie -
: Infratopia - Telma Segers‐van Gestel
: P@st - Frank Marcus
: Parallel Parkway - Maarten Hanekamp, Ivo van den Thillart
: Eindstation - John van Lierop
: Almere - Raven Rumes
: hEERLIJK productieLANDSCHAP - Iwan Westerveen
: Zwarte Roker - Jan-Hubert Bisschops
: Caravaggio MMX - Leon de Ruiter
: Dedicated to the City - John Speck
: 9/11 Voids - Kim van Cauter
: NY 10048 - Sjoerd Vissers
: Jit-Life! - Alex Doezé
: Polyvalent Podium - Michiel van der Wielen

Wageningen Universiteit en Researchcentrum - Landschapsarchitectuur
Droevendaalsesteeg 3 / 6708 BP / Wageningen / Netherlands
www.lar.wur.nl / audrey.raijmann-schut@wur.nl

: Experiencing the Post-Mining Wonder - Carlo Leonardi
: Recycle Energy Landscape - Vincent Peters
: At the Edge - of the Land, of the Ocean, of Change - Marit Noest
: Responsive land - Sander Hermens
: Oil sands - Anne Nijland, Floortje Goossens
: Rightful Landscape - Robert Kruijt
: A Play of Nature - Roel Theunissen
: Murmur of Limits - Naiara Valcarlos
: The Ems Full Hybrid - Jonas Papenborg, Remco van der Togt
: Cyclone resilient landscape - Roxanne Hornman, Esther Bergstra
: Revitalizing Zeeuws-Vlaanderen - Gerjanne Brink, René van Seumeren
: Verborgen Kracht - Veenkoloniën 3.0 - Tim Snippert
: Water-ways to climate adaptation - Joppe Veul, Paul van Dijk
: Vibrant Land - Jorrit Noordhuizen, Inge Kersten
: Restructuring the Resettled Landscape - Miranda Schut, Ilse Verwer
: Een werkend landschap voor New Orleans - Peter Hermens, Chris van der Zwet, Jaap van der Salm
: Healing Urban Landscapes - Pieter Theuws, Mark Wilschut
: De toekomst van een adaptieve Afsluitdijk - Monique Sperling
: Croproad Park - Claire Oude Aarninkhof, Minke Mulder
: Healing by Design - Berta Sanz Peña
: Landschap & Windpark - Jan Heersche, Liezelotte Nagtegaal, Martijn Franssen
: Rethinking Polder Schieveen with an ecological perspective - Paula Espinosa Aguilar
: Dredge Landscape Park - Gerwin de Vries, Alexander Herrebout
: Drive-in Natuur - Caroline Ammerlaan
: Beekdal in de Breedte - Marije Tilstra
: A Tribu(n/t)e To Zilver(z/l)andschap - Tim de Weerd, Joost Verlaan
: A new dimension to the urban landscape - Patrick Miemietz
: Designing the A6 urban void - Bart Wubben